Deklaracja dostępności
XMLTreść
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- brak tekstu alternatywnego grafik,
- brak informacji o celu odnośników,
- brak informacji o otwarciu odnośnika w nowym oknie,
- brak wersji tekstowej plików pdf odpowiadających skanowanym plikom pdf,
Deklarację poddano ostatnio przeglądowi i aktualizacji dnia: 2024-03-29. Deklarację zaktualizowano na podstawie audytu przeprowadzonego przez podmiot zewnętrzny: Centrum Bezpieczeństwa Informatycznego.
Link do dokumentu z analizą o nadmiernym obciążeniu: Data sporządzenia Deklaracji Dostępności: 2022-03-28Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2022-03-24Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2024-03-29Osoba odpowiedzialna za treść Deklaracji: Marcin MaryniakDeklarację sporządzono na podstawie: wlasnaNazwa podmiotu zewnętrznego, który przeprowadził badanie dostępności: Imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej za kontakt w sprawie niedostępności: Marcin MaryniakAdres poczty elektronicznej osoby kontaktowej: gops@gopsgrudziadz.plNumer telefonu do osoby kontaktowej: 56 46-63-479Opis procedury wnioskowo-skargowej:Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu,, powinna także określić
dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna:- W budynku znajdują się 2 wejścia. GOPS w Grudziądzu mieści się w budynku wolnostojącym. Główne wejście znajduje się na elewacji podłużnej budynku, na wysokości 0,75 m powyżej rzędnej (wysokości). Drugie wejście jest usytuowane na frontowej ścianie budynku, znajduje się ono na wysokości 1,0 m n.p.t.. Do wszystkich wejść prowadzą schody zapewniające dogodny dostęp, a dojście do schodów zapewniają brukowane chodniki (polbruk). Dostęp do budynku dla osób z niepełnosprawnością ruchową zapewniają szyny najazdowe umożliwiające podjazd wózków inwalidzkich przy pomocy drugiej osoby przez główne wejście znajdujące się na elewacji podłużnej budynku.
- Poruszanie się osób po budynku Ośrodka odbywa się korytarzami w obrębie kondygnacji – parter. W budynku nie występują bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się (przeszkody o wysokości ponad 2 cm).
- Budynek nie jest wyposażony w windę lub platformę dla osób z niepełnosprawnością ruchową – obsługa dla tych osób odbywa się na parterze budynku w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Gminy Grudziądz. Brak informacji głosowych, pętli indukcyjnych.
- Wokół budynku, w najbliższym jego otoczeniu znajdują się miejsca parkingowe dla mieszkańców z wyznaczonym miejscem dla osób z niepełnosprawnością. Z miejsca postojowego, w szczególności wyznaczonego dla osób z niepełnosprawnością umożliwiony jest dostęp do budynku Urzędu poprzez chodniki brukowane (polbruk).
- Ze względu na przestrzeń w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej (wielkość pomieszczeń, szerokość korytarzy) nie przewiduje się wstępu osób z psem asystującym. Obsługa osób z psem asystującym odbywa się tak jak dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
- Aktualnie brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
Brak aplikacji mobilnych
Dodatkowe informacje: